Remote Data Scientist

Logo of Deutsche Telekom IT Solutions

Deutsche Telekom IT Solutions

📍Remote - Hungary

Job highlights

Summary

Join our dynamic team as a Data Scientist and contribute to the development of innovative AI solutions for our clients. As a key member of our project, you will work on various projects using technologies such as Python, PyTorch, TensorFlow, and Tableau.

Requirements

  • Hold a degree in computer science or a related field
  • Have proven experience in the mentioned areas (e.g., computer vision projects)
  • Proficiently use relevant technology stacks, such as Python, TensorFlow, scikit-learn, SQL, Spark, Matplotlib, Tableau, or similar, and Azure AI services
  • Be self-motivated and work independently with responsibility
  • Communicate effectively and speak English at least at B2/C1 level

Responsibilities

  • Develop AI solutions for clients, including computer vision, time series analysis, predictive maintenance, forecasting, optimization, and data visualization
  • Work on cloud and edge devices, developing solutions that utilize the cloud and edge devices in computer vision projects
  • Collaborate closely with other departments and colleagues, primarily from Germany
  • Work remotely using collaboration tools such as MS Teams

Preferred Qualifications

  • Have experience in MLOps, including data management, model retraining, validation, deployment, and monitoring
  • Be experienced with large language models, including integration, operation, security aspects, vector databases, and multimodal solutions (e.g., Azure Open AI)

Job description

Cég leírása

A Deutsche Telekom IT Solutions (korábban IT Services Hungary, ITSH) Magyarország legnagyobb ICT-munkaadója, a Deutsche Telekom Csoport tagja. A 2006-ban alakult, több mint 5000 fős cég az informatikai és telekommunikációs szolgáltatások széles körét nyújtja. A vállalat 2019-ben elnyerte a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) legjobb oktatási együttműködésért járó díját, a PwC Magyarország független felmérése alapján a legvonzóbb magyarországi munkahelyek közé tartozik, és a legetikusabb multinacionális vállalat címét is megkapta. A cég folyamatosan fejleszti négy – budapesti, debreceni, pécsi és szegedi – telephelyét, és várja képzett informatikai szakemberek jelentkezését a csapatába.

Állás leírása

A Deutsche Telekom MMS GmbH 2019 óta ügyfele és üzleti partnere vállalatunknak és alapvetően a DTAG csoport meghatározó innovációs és digitalizációs szolgáltatója.

Ezen dinamikusan fejlődő üzletág magyarországi csapatába keresünk ambiciózus, németül magabiztosan beszélő, tapasztalattal rendelkező szakembert. A projektünk célja német egészségbiztosító cégeknek és nemzetközi kereskedelmi ügyfeleinknek a szolgáltatásait támogassuk web elemzéssel és személyre szabott megoldásokkal.

Amennyiben szereted a kihívásokkal teli, változatos munkakört, hétköznapjaid az agilis munkavégzés jegyeiben töltöd és szívesen használod a nyelvtudásod a mindennapi kommunikáció során, Te vagy a mi emberünk!

Olyan Data Scientistet keresünk, aki jártas az adatelemzésben, vizualizációban, optimalizálásban, előrejelzésben és computer vision-ben.  Csatlakozz csapatunkhoz, és dolgozz különböző projekteken olyan technológiákkal, mint a Python, PyTorch, TensorFlow és Tableau.

Feladataid lesznek:

- AI megoldások fejlesztése: Ügyfeleink számára innovatív AI megoldásokat fogsz létrehozni, például számítógépes látás, idősortelemzés, prediktív karbantartás, előrejelzés, optimalizálás és adatvizualizáció területeken.

- Felhő és edge eszközök: Megoldásaidat a felhőben fejleszted, computer vision projekteknél pedig edge eszközöket is használsz.

- Csapatmunka: Szorosan együttműködsz más részlegekkel és kollégáinkkal, elsősorban Németországból.

- Távmunkában: Többnyire távolról dolgozol majd, az ismert együttműködési eszközöket (pl. MS Teams) használva.

Képzettség

Mit várunk tőled:

- Számítástechnikai vagy kapcsolódó területen szerzett diplomát.

- Bizonyított tapasztalattal rendelkezel az említett területeken (például számítógépes látás projektekben).

- Magabiztosan használod a releváns technológiai stackeket, például Python, TensorFlow, scikit-learn, SQL, Spark, Matplotlib, Tableau vagy hasonlókat, valamint az Azure AI szolgáltatásokat.

- Önállóság: Magabiztosan dolgozol önállóan, felelősségteljesen.

- Kommunikáció: Jól kommunikálsz, és legalább B2/C1 szinten beszélsz angolul.

Előnyt jelent, de nem feltétel

- MLOps tapasztalat: Ha jártas vagy ML pipeline-ok automatizálásában, beleértve az adatkezelést, modell újratanítást, validálást, telepítést és monitorozást, az előnyt jelent.

- Nagy nyelvi modellek: Ha tapasztalattal rendelkezel nagy nyelvi modellek integrálásában, üzemeltetésében, biztonsági kérdéseiben, valamint vektoradatbázisok és multimodális megoldások használatában (pl. Azure Open AI).

Lehetséges projektleírás

Egy projekt részeként olyan innovatív AI megoldások fejlesztésében veszel részt, amelyeket egy felhőplatformon valósítunk meg. A felhasználási esetek között lehet például raktárakban az objektumok követése, amely gyorsan és hatékonyan biztosítja a tárgyak helyzetének azonosítását. Egy másik példa lehet AI-alapú minőségellenőrzés, ahol képek vagy videók alapján ellenőrizhető a termékek minősége, és a rendszer gyorsan felismeri a hibás darabokat.

További információk

\* Please be informed that our remote working possibility is only available within Hungary due to European taxation regulation.

Disclaimer: Please check that the job is real before you apply. Applying might take you to another website that we don't own. Please be aware that any actions taken during the application process are solely your responsibility, and we bear no responsibility for any outcomes.
Please let Deutsche Telekom IT Solutions know you found this job on JobsCollider. Thanks! 🙏